Apie mus

„A405“ architektų pagrindinė veikla – teritorijų detaliųjų ir specialiųjų planavimo projektų rengimas; gyvenamųjų, visuomeninių, komercinių pramonės ir gamybos, ūkinės veiklos statinių projektavimas. Kviečiame susipažinti su komanda artimiau.

„A405“ – pirmieji Klaipėdos architektai, kurie išdrįso įkurti savo įmonę. Kompanijos branduolys – trys „muškietininkai“ Gintaras Čičiurka, Valdas Janulis ir Saulius Plungė, kurių bendradarbiavimo dėka nuo 1991-ųjų veikia visoje Vakarų Lietuvoje žinoma projektavimo įmonė.
Pradėjusi dirbti kartu dar „Klaipėdos Komprojekte“, architektų trijulė buvo pastebėta užsakovų, o daugėjant asmeninių užsakymų išaugo ir poreikis patiems kurti objektus bei imtis atsakomybės. Bene lemtingas posūkis bendros karjeros kelyje buvo Šv. Juozapo Darbininko bažnyčios konkursas, kurį laimėję jauni architektai suprato, kad gali dirbti kartu.
Suvienyti bendro darbo ir meilės architektūrai, komandos nariai sėkmingai tobulėja ieškodami naujų sprendimų, bendradarbiaudami su jaunosios kartos atstovais ir, neabejotinai, darydami įtaką Klaipėdos „veidui“. Išskirtinis „A405“ bruožas – įmonės savininkai yra kūrėjai, architektai,kurie patys projektuoja, prisėda „pabraižyti“, todėl ir įmonės tikslai formuojami siekiant išlaikyti aukštus kokybės standartus, neprarandant įkvėpimo.
„A405“ architektūros darbai yra dinamiški – kaip sako pats įmonės direktorius Saulius - „judesys regimas daugelyje mūsų objektų“. Tačiau čia pat priduria, kad aiškiai atpažįstamas gali būti tik turėdamas labai savitą projektavimo bruožą - „kiekvienu atveju urbanistinė struktūra yra kitokia. Todėl negali „kišti“ vienodo sprendimo“.
Projektavimo įmonės komanda nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose, taip susikurdama naujus iššūkius. „Dalyvaudami konkurse, visada stengiamės akcentuoti idėjas. Pasiūlyti tokius sprendimus, kokius kasdienybėje atmestume dėl novatoriškumo.“ – sako Gintaras. Išties, tarp jau įvykdytų komandos projektų gausu tokių, kurie lenkia laiką, stebina savo formomis. Tačiau komanda imasi ir kasdieniškesnių darbų, kaip gyvenamieji namai ar pastatų rekonstrukcija.
Patys architektai sako, kad ilgamečio bendradarbiavimo paslaptis yra tolerancija. Net daugiausiai diskusijų sukeliančius klausimus komanda sprendžia demokratiškai. Prie kiekvieno projekto dirbama kartu – vyksta pasitarimai, priimami sprendimai dėl kiekvienos linijos. „Tikiu, kad mes visi trys, dirbdami šioje srityje, jaučiame malonumą. Be to, visi mylime tą pačią moterį – Architektūrą“ – sako Valdas.
Jei vertinate ilgametę patirtį, gilias tradicijas ir gaivias idėjas – „A405“ laukia Jūsų adresu Bijūnų 8, Klaipėdoje.

Mūsų paslaugos

Projektavimas

Interjeras

Teritorijų planavimas

Su mumis dirbo:

Architektai: Danutė Zubavičienė, Anna Čelpanaova, Julius Milė, Matilda Keturakytė, Laima Čijunskaitė, Andrius Laurinaitis.
Konstruktoriai: Artūras Šlapelis, Mindaugas Bliudžius.
© 2022 a405.lt | Visos teisės saugomos